Про проєкт

«Камені спотикання» – це міжнародний проєкт, покликаний вшанувати пам’ять жертв нацизму. В його ідеї лежить встановлення меморіального «каменю», невеликої металевої таблички з відомостями про особу, яка загинула від рук нацистів або врятувалась попри переслідування. «Камені спотикання» встановлюються поблизу її останнього місця проживання, роботи або навчання, вільно обраного цією людиною до початку переслідувань, арешту, депортації тощо, аби перехожі метафорично «спотикнулись» через нього та зупинились на хвилинку, замислившись про людину, яка жила тут колись.

Проєкт «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва» приурочений до 80 річниці трагедії у Бабиному Яру. В рамках проєкту відбувається встановлення іменних «каменів спотикання», що вшанують пам’ять людей, чия доля була пов’язана з Бабиним Яром, тобто ті, хто був вбитий чи переслідуваний нацистським режимом у період з 1941 по 1943 рік. До проєкту було залучено команди учасників: представників навчальних закладів, громадських організацій та приватних осіб. Вони проводять дослідження біографій персоналій до вшанування, відвідують освітні заходи, пов’язані з історією Бабиного Яру, історією меморіалізації цього простору тощо. Це робить київську реалізацію проєкту не лише комемораційною, а й освітньою.

Мета

Проєкт ставить на меті забезпечити щоденну «зустріч» містян з пам’яттю про тих киян, котрі загинули чи постраждали від нацистських переслідувань у період окупації міста. Ми прагнемо ввести цю пам’ять до міського простору Києва.

 

Організатори та партнери

Проект реалізується Українським центром вивчення історії Голокосту за ініціативи Посольства Федеративної Республіки Німеччини у Києві за підтримки КМДА.

 

Учасники

Проект реалізується Українським центром вивчення історії Голокосту за ініціативи Посольства Федеративної Республіки Німеччини у Києві за підтримки КМДА.