Георгій Бріф

Рік народження 02 лютого 1885
Місце загибелі Бабин Яр
Дата загибелі Вересень 1941
Адреса Каменя спотикання Київ, Проспект Перемоги 37, КПІ, корпус 1
Дата встановлення Каменя спотикання 8 жовтня 2021

Дослідницькі команди

Життєпис

Георгій Бріф народився 2 лютого 1885 року в Києві.

Родина: Батько Георгія Карл Луї Роберт Бріф був німцем за походженням, мав французьке підданство, але в кінці 1870-х років відмовився від нього і прийняв російське. Обіймав посаду наглядача штата Київської міської поліції. 

Мати Анна Вікторівна Можейко була донькою чиновника. Георгій мав сестру і брата. Родина Бріфів проживала в Києві по вул. Златоустівській б. 23, кв.5.

З 1893 по 1903 рік Георгій навчався в Київській 4-ій гімназії, де вивчав російську, латинську, німецьку та грецьку мови. По закінченні гімназії вступив на інженерний факультет Київського політехнічного інституту, провчився в ньому до 1905 року і був відрахований за несплату за навчання. Вже за рік поновився в інституті, провчився до 1914 року, але диплом так і не отримав. 

 

В період з 1909 по 1913 рік обіймав посади старшого техніка і помічника головного інженера в Комісії будівництва каналізації в Києві. В Ревелі (зараз Таллінн) брав участь у будівництві кораблебудівного заводу, на острові Даго (Балтійське море) виконував роботи з будівництва та монтажу однієї з перших фабрик штучного шовку.

З грудня 1921 року Георгій Бріф починає викладацьку діяльність. До 1929 року викладав математику та фізику в Київському механічному технікумі. Також завідував учбовою частиною та виробничими та навчальними майстернями.

Все подальше професійне життя Бріфа пов’язано з Київським політехнічним інститутом, який у 1920-1930-х роках зазнав кілька реорганізацій.

З 1929 року Бріф є штатним викладачем Політехнічного інституту, а у 1930-1933 роках — доцентом математики Машинобудівного інституту, одного із галузевих інститутів, утвореного під час реорганізації КПІ. В цей час Георгій Бріф також виконує обов’язки інспектора з учбових справ, завідуючого виробничо-методичним сектором, а згодом і в.о. заступника директора з навчальної частини.

У 1934 році декілька галузевих інститутів (в тому числі Машинобудівний) знову об’єднують. Тепер виш носить назву Київський індустріальний інститут.

Георгій Бріф продовжує викладацьку діяльність тепер в цій структурі на базі КПІ. У 1935 році інститут подає прохання щодо присвоєння Георгію Бріфу звання доцента математики без захисту дисертації.

Бріф був одружений із єврейкою Розалією Бріф. Вона працювала бібліотекаркою в Політехнічному інституті. 29 вересня 1941 року Георгій Бріф супроводжував дружину до місця збору євреїв в Бабиному Яру. Німець за походженням, він залишався поруч з дружиною до останнього і був вбитий разом з нею.